Welcome to web site aimed to publish homeopathic cases. Nothing else can show homeopathy in action better. And result counts!

This web is under heavy development now. So be tolerant please.

If you are homeopath, ask for account and you can publish your cases here. As a bonus you get access to case management system.

Recently Published Cases

Ucpaný nos, naprosto (Sticta Pulmonaria)

Autor: Viktor Matys , zveřejněno zde: 17.01.2018

Ukázka fungování méně známého malého léku s výrazným zaměřením. Od zcela ucpaného nosu k průchozímu za dva dny. Mohlo by jít samozřejmě i o spontánní ústup potíží, ale některé reakce odehrávající se bezprostřeně po podání léku včetně jednoho nečekaného provingového symptomu ukazují, že lék tu svoji práci odváděl poctivě.
read all

Zázrak po bouračce (Arnica Montana)

Autor: Viktor Matys , zveřejněno zde: 26.11.2016

Mladý muž po autonehodě skončil v nemocnici. Úrazy až tak vážné nebyly, ale byl v těžkém šoku ze kterého se nemohl dostat. Byl dost mimo, plný úzkosti. Dvě dávky Arniky ho vrátily zpátky.
read all

Noční děsy, kašel, přehnaná opatrnost u dítěte (Pulsatilla)

Autor: Viktor Matys , zveřejněno zde: 26.04.2016

Děvčátko staré 3,5 roku má časté noční děsy ze kterých je obtížné jí probudit a po probuzení si nic nepamatuje. Velmi často je nemocná, ale nemoci nejsou vážné. Také je přehnaně opatrná. Vše se datuje k období, kdy se dověděla, že bude mít sourozence. Tomu je nyní půl roku a její vztah k němu je "křečovitý". Lékem byla Pulsatilla v potenci 30C - jednorázově.
read all

Proměna po úrazu na hlavě (Natrum Sulphuricum)

Autor: Viktor Matys , zveřejněno zde: 11.01.2016

Lék Natrum Sulphuricum najdeme v rubrikách typu "změna povahy po úrazu na hlavě". Tento pacient se po úrazu změnil z hodného člověka ve vzteklouna, ze kterého šel strach. Uzavíral se do sebe. Doma nekomunikoval. Ač měl pohmožděniny a později prudké bolesti hlavy, k lékaři by nešel. Po homeopatickém léku se "vrátil zpátky".
read all

Ubitá životem (Calcarea Carbonica)

Autor: Viktor Matys , zveřejněno zde: 3.12.2015

Rozvedená žena s menším dítětem stále řeší existenční problémy a potíže ve vztazích v práci i s bývalým manželem. Je hodně neklidná, unavená reaguje výbuchy. Hodně strachů.
read all

Pláč po očkování kojence (Apis Mellifica)

Autor: Viktor Matys , zveřejněno zde: 23.11.2015

Hodné a milé dvou-měsíční dítě se po očkování hexavakcínou změnilo na plačtivé až uřvané. Podezření na encefalitcký pláč způsobený otokem v mozku. Jedna dávka léku Apis (otok, jekot) případ vyřešila.
read all

Strach ze psů po úleku (Aconitum Napelus)

Autor: Viktor Matys , zveřejněno zde: 7.11.2015

Tento případ ukazuje symptomatické (ne-celostní) použití homeopatického léku. Zde se jedná o lék Aconitum, který má vztah k šoku a jeho následkům.
read all