Případ: Zázrak po bouračce

keywords: nehoda, autonehoda, úraz, šok

used remedies: Arnica Montana


Mladý muž po autonehodě skončil v nemocnici. Úrazy až tak vážné nebyly, ale byl v těžkém šoku ze kterého se nemohl dostat. Byl dost mimo, plný úzkosti. Dvě dávky Arniky ho vrátily zpátky.

Jak ošklivě ten případ vypadal, tak jednoduché a hezké vyléčení představuje.

Ozvala se mi známá, že její dvacitiletý syn utrpěl autonehodu, že má sice "jen" pohmožděniny a hodně odřený skalp, ale že je v těžkém šoku. "Když za ním přijdu na návštěvu tak mě jen drží za ruku, hladí jí a plačitvě říká: maminko, maminko." Téměř se s ním nedá hovořit.

Jelikož problém byl v tom šoku, připravil jsem jí dva léky, které mají šok výrazně v popisu práce: Aconitum a Arincu.

Když jsem léky té známé předával a vysvělil jí, že Aconitum je spíš obecnější šokový lék, zatímco Arnica je spojená s úrazem, hned se zeptala, jestli je těch kuliček dost, že by potřebovala taky. Byla samozřjmě hodně vyplašená, co se to jejímu synovi stalo. A tak si sama hned lupla pár kuliček Aconita a po minutě se cítlia o poznání lépe. Aconitum je lék patřící k akutnímu miasmatu. Rychlý účinek se od něj očekává. Ale stejně to bylo přijemné překvapení navíc. Pro upřesnění: Šlo o Aconitum 200C.

Dohodli jsme se, že u syna začně Arnicou 30. Jinou potenci jsem neměl. První dávku matka podala při odpolední návštěvě v nemocnici. Ještě ten den večer jí syn telefonoval a ptal se: "Mami, máš ještě nějaké ty kuličky?" Bylo zřejmé, že se mu daří výrazně lépe a sám cítí, po čem. Další den tedy dávku zopakovali.

Po dvou dnech byla další návštěva v nemocnici velmi radostná. Syn se dle slov matky choval jako před úrazem. Byl hovorný a vtipkoval.

úrazy? -> arnica - tak nás to učili ve škole. Jednoduché a účinné pravidlo :-)

Závěrem bych přidal poznámku: Před pár lety kolovalo na internetu video zesměšňující homeopatii a končilo dialogem o tom, že homeopati jsou podvodníci, ale že je stále dost hlupáků ochotných jim za ty podvody platit. Filmeček začíná tím, jak do nemocnice přivážejí muže po autonehodě. Scéna je správně akční jak v takových těch seriálech o nemocnicích. Doktor diktuje sestře že bude potřebovat Arnicu. "Zřeďte to jedna ku stu!" Pak se podívá na pacienta a řekne "Ne tohle je hodně vážné, zřeďte to jedna ku deseti miliónům." To měla být hrozná bžunda. Považte - on je rozmlácený po autnehodě a oni mu dají rostlinku naředěnou jedna ku deseti milionům! Kdyby mu ke všem těm dlahám, šroubům, šitím a dalším život zachraňujícím léčbám tu Arincu přidali, co by se stalo? Ale proč to, vyždyť je lepší se posmívat homeopatii a pacienty nechat trpět. Źe bychom si to tak nějak zasloužili...?

 


writen by:
Viktor Matys (Sat 26.11.2016 6:27)
last update:
Viktor Matys (Sat 26.11.2016 6:32)
published
Sat 26.11.2016 6:07