homeopath: Viktor Matys

My Credo

Zjistil jsem, že homeopatie dokáže úžasné věci. Nejenže pomáhá organismu do lepšího stavu, ale také vyladí ducha k optimismu a tvořivosti. Často se během léčby napraví i pošramocené vztahy. Pro mě je hlavní přínos homeopatické léčby v tom, že nejenže navrací zdraví, ale také vrací víru ve vlastní síly a posílí regenerační schopnosti organismu.

Cílem terapie by měla být obnova regeneračních a samoléčících sil organismu a to na všech úrovních: tělesné, pocitové, mentální i na úrovni vztahů s okolím. Homeopatii považuji za dobrý způsob jak začít. Pročistí tělo i mysl. Dodá energii potřebnou k urovnání věci ve svém životě.

Zenová meditace je pak logickým pokračováním. Nebo může přijít i dříve. Vytvoří tak širší rámec pro celkovou terapii. Nabídne prostor pro otázku: "Co s tím zdravím vlastně chci dělat?" :-) Jde totiž o to, aby člověk po uzdravení nespadl zpět do vzorců chování, které ho nakonec znovu přivedou do nějaké ordinace.

Otázka pochopení vlastní existence je podle mě naprosto klíčová. Dokonce podstatnější než tělesné zdraví. Ačkoli se jedná o nejzákladnější a nejhlubší otázky, je cesta Zenu spíš cestou uvolnění, světla a lásky. Krize, které se objevují jsou jen důsledek nezpracované staré karmy, která díky meditaci může být pochopena a pak odejít a hlavně - už se nevrátit. :-) A užije se s tím i spousta legrace. Osvobozená a čistá mysl nemá potřebu se trápit. O to více může pomáhat ostatním.

Jsem členem české homeopatické společnosti a řídím se jejími standardy a doporučeními.

Cena léčby

Orientačně 1200 Kč rozdělených na poloviny. První se platí za odebrání případu a předepsání léku. Druhá se doplácí v případě, že léčba je úspěšná. Ve složitěšjích případech může být celková cena vyšší, ale to je vždy až po dohodě s klienty. Jsem ochotný respektovat finanční tíseň - peníze by neměly být překážkou léčby. Finančně úspěšní klienti mohou na druhou stranu zaplatit dle svého vlastního uznání i vyšší cenu. Ceny nejsou pevné.

Poradna

Aktuálně je pro mě homeopatie spíš "vedlejška", tudíž speciální poradnu nemám. Klienty rád uvítám v naší domácnosti v čase, kdy je rodna pryč - nejlépe tedy dopoledne. Výjimečně je možné dohodnout návštěvu u Vás. V akutních případech jdu vždy ke klientovi.

 

education

  • Homeopatická akademie J.Čehovského v Praze
  • Zenová škola Kwan Um - Učitel Dharmy

practise from year: 2009

My cases published on this web: 9

address:

U Kapličky 442/5
41201 Litoměřice
Czechia (CZ)

e-mail: v.matys@homeoweb.cz

phone: +420 721 674 455