Případ: Proměna po úrazu na hlavě

keywords: úraz, hlava, úraz na hlavě, deprese, agresivita, zloba, odmítá lékaře

used remedies: Natrum Sulphuricum


Lék Natrum Sulphuricum najdeme v rubrikách typu "změna povahy po úrazu na hlavě". Tento pacient se po úrazu změnil z hodného člověka ve vzteklouna, ze kterého šel strach. Uzavíral se do sebe. Doma nekomunikoval. Ač měl pohmožděniny a později prudké bolesti hlavy, k lékaři by nešel. Po homeopatickém léku se "vrátil zpátky".

Popis situace

Chodila ke mě jedna pacientka, starší dáma. Při odebírání případu se přiznala, že se bojí svého syna (cca 40 let), který s ní bydlí.

Popisovala, že když přjde z práce domů, ani napozdraví a zaleze k sobě. Chodí i ven za přáteli. Není samotář. Doma s ničím nepomáhá, na domácnost nepřispívá. Jeho heslo je "dokud máma funí, nejlíp je být u ní". Bohužel to matce nevrací. Naopak, ona se mu bojí cokoliv říci, protože on dokáže strašně vyletět, strašně řve, jde z něj strach a ona se raději klidí, protože se bojí, že by jí v afektu mohl i něco udělat.

Dotazováním jsem zjistil, že takový nebýval. Změnil se po té, co před 15 lety spadl ze schodů. Byl hodně pomlácený, možná měl i zlomené žebro. K lékařům ale odmítl jít. Po úraze začal mít i prudké bolesti hlavy a dokonce i sebevražedné nálady. Z bolesti hlavy bývá nepříčetný. Z pádu ze schodů obvinil matku - že prý ho strčila.

Jako dítě byl úplný mazel a i jako dospělý byl dost fajn.Úraz ho úplně změnil. Situaci asi dokonalo i zklamání z lásky, kdy ho opustila přítelkyně i s jejich malým dítětem.

Výběr léku

Lék Natrum Sulphuricum najdeme v repertoriu v rubrikách, které bychom mohli shrnout pod "cokoliv po úraze na hlavě" - změna nálad, povahy, deprese, potíže se zrakem...

Podal jsem tedy jednorázově Natrum Sulphuricum v potenci 30C.

Vývoj po podání léku

Lék podán nadvakrát v následujících dvou dnech.

Asi deset dní se nedělo nic. Pak začla proměna, nebo spíš "návrat zpátky". Při příchodu domů začal zdravit (dříve si matky ani nevšmil). K narozeninám jí koupil sušák. Po výplatě dal matce několi tisíc korun. Koupil i další věci do domácnosti. Hlavně ale přestal na matku křičet (dosud se hrozila, když měl přijít domů, s jakou přijde náladou).

Doma je teď skutečná pohoda.

 


writen by:
Viktor Matys (Wed 16.12.2015 9:02)
last update:
Viktor Matys (Mon 11.1.2016 7:57)
published
Mon 11.1.2016 7:46